Шампионът от миналата година на Garanti Koza Sofia Open Роберто Баутиста Агут загуби полуфиналния си мач срещу Давид Гофен с 7-5, 4-6, 6-7(3). Двубоят продължи 2 часа и 44 минути.
Зрителите в „Арена Армеец" станаха свидетели на най-качествения и зрелищен мач на турнира. Везните се накланяха ту към едната, ту към другата посока. И накрая едно подхлъзване на испанеца в решителния тайбрек посочи, кой ще трябва да играе утре с Григор Димитров на финала.

НА ЖИВО: Роберто Баутиста-Агут - Давид Гофен 7-5, 4-6, 6-7

Победителят ще играе финал в неделя

Двамата тенисисти разчитат на техничната игра от дъното на корта. Затова от самото начало станахме свидетели на дълги и красиви разигравания.

Снимка 278060

Пръв до пробив достигна белгиеца. Той успя да поведе с 2-1 и да затвърди пробива в следващия си сервис гейм. Гофен имаше възможност дори да поведе с 4-1.

Баутиста-Агут се отказа да предава сета и започна да печели дългите разигравания. Той изравни за 4-4 и започна да печели по-лесно подаванията си.

Когато се очакваше тайбрек испанецът направи решителния втори пробив, възползвайки се от грешките на Гофен и затвори сета с 7-5 за 54 минути.

Снимка 278068

Вторият сет започна по-добре за Баутиста-Агут. Той си взе лесно подаването и беше на крачка от пробив.

Но Гофен не се предаде и след двойна грешка на съперника си излезе напред с 2-1. Той игра по-стегнато до края на втория сет и практически не даде шансове на своя съперник.

Белгиецът спечели частта с 6-4 за 48 минути и вкара мача в трети сет.

Снимка 278069

Последната част премина през няколко обрата. Бяха реализирани общо шест пробива.

И двамата тенисисти играха във всеки гейм като за последно, което донесе много дълги и красиви разигравания оставили публиката в залата без дъх.

Първи проби Гофен за 1-0. Баутиста отговори с два спечелени гейма при подаване на съперника и поведе с 3-1. Белгиецът изглеждаше надигран.

Давид не се отказа и направи своята серия от 3 поредни гейма, повеждайки с 4-3. Но Роберто веднага си върна и изравни - 4-4.

Последваха четири спокойни гейма, които бяха прелюдия към драматичния тайбрек.

Снимка 278065

В него всяко разиграване беше от високо качество.

Гофен първи стигна до мини пробив за 4-2. Баутиста го върна, но после направи грешка.

Моментът на мача беше при 5-3 за Гофен и сервис на испанеца. Баутиста-Агут изпълни добре подаването си и тръгна да завършва на мрежата и се подхлъзна.

Снимка 278064

Така белгиецът стигна до три мач бола. Баутиста-Агут под влияние на случилото се не можа да посрещне ретура и мачът приключи.

Третият сет продължи 58 минути.

Очаква се утре Давид Гофен да играе с Григор Димитров в претъпканата „Арена Армеец". Българинът победи белгиеца миналия месец в четвъртфинален мача на откритото първенство Австралия в три сета.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Давид Гофен 6-3, 6-2, 6-4