Даниил Медведев спечели турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс 1000" в Маями.

Във финала бившият водач в световната ранглиста се наложи със 7:5, 6:3 над италианеца Яник Синер. За Медведев това е 19-а титла в кариерата, като любопитното е, че тя е спечелена на 19-и различен турнир.

В първите десет гейма на мача Медведев и Синер се движеха плътно един до друг в резултата. Двамата си размениха по един пробив в средата на първия гейм, но в нито един момент някой от тях не поведе с два гейма аванс.

Пръв това стори руснакът, който проби за втори път за 7:5 и така взе първия сет на мача.

Това даде допълнителни сили на Медведев, а Синер започна да изпитва и физически проблеми и във втория сет развръзката бе много по-бърза. Бившият победител в Откритото първенство на САЩ спечели първите два гейма, в които сервираше Синер и така успя да спечели и втория сет с 6:3, а с това и мача.

За победата си Медведев ще прибере над 1,2 милиона долара от общия награден фонд от 8,8 милиона. Освен това той ще вземе и 1000 точки за световната ранглиста, с които ще се изкачи на четвърто място с 5150.

С достигането си до финала в Маями Яник Синер ще се придвижи до деветото място в света с 3345 точки, като италианецът ще вземе и награда от 662 хиляди долара.