Даниил Медведев победи Диего Шварцман с 6-2, 6-2 в първия четвъртфинал от турнира на трева от ATP 500 в "Куинс Клъб", Лондон. Руснакът се справи за 76 минути с нисичкия аржентинец, който се опитваше да играе сервис мрежа.

Два сета бяха като под индиго. Медведев правеше по два пробива, повеждайки с 5-1. В края Шварцман полагаше усилия за удължаване на срещата, но сервисите на руснака приключваха с неговата съпротива.

Резултати от турнира на трева от ATP 500 в "Куинс Клъб", Лондон

Григор Димитров има титла от надпреварата, спечелена за втори път от Фелисиано Лопес

Даниил точно беше анализирал победата на Шварцман над Марин Чилич и много често прехвърляше аржентинеца, който постоянно тръгваше напред.

Снимка 430289

Във втория мач за деня на Централния корт в "Куинс Клъб" ще играят двама от новата вълна в тениса, изповядващи зрелищната игра - Стефанос Циципас (Гърция) и Феликс Оже-Алиасим (Канада).

На корт №1 в момента е френското дерби Жил Симон - Никола Маю, играещи при резултат 2-2 в първия сет.