Марин Чилич се класира за втория кръг на турнира в Токио, след успех с 2-1 сета над Доналд Йънг.

Хърватинът, който участва в надпреварата за първи път от 2007-а, успя да се справи с квалификанта със 7:5, 5:7, 6:4 и записа 26 победа за сезона.

Чилич превъзмогна изоставане от 3-5 в първия сет, спаси сетбол при 4-5 във втория, а в третата част направи решаващ брейк в седмия гейм, за да стигне до крайната победа след два часа и 39 минути битка на корта.

"Той играеше наистина добре - каза Чилич след мача. - Беше ветровито, а в третия сет имах проблеми със сервиса си." Следващ съперник на световния №14, който в годишната ранглиста е 13-и и има шанс за едно от оставащите четири места на Финалите в Лондон през ноември, ще е Стийв Джонсън.

Американецът в момента заема 48-о място в ранглистата на ATP. Двамата не са се срещали досега в професионалния тур.