Двама от фаворитите за титлата на турнира от сериите "Мастърс" в Париж - Рафаел Надал и Роджър Федерер, се класираха безпроблемно за осминафиналите на надпреварата.

Надал се наложи с 6:2, 6:2 над чешкия квалификант Лукаш Росол след малко над час игра. Поставеният под №7 в основната схема испанец държеше мача под контрол от началото на края и след два пробива в първия и втория сет си осигури крайния успех.

Надал демонстрира, че навлиза в познатата си форма, позволявайки на съперника си да стигне до възможност за пробив само един път.

Федерер бе още по-убедителен и даде само два гейма на Андреас Сепи при победата с 6:1, 6:1. Швейцарецът проби общо пет пъти в срещата, която приключи след само 48 минути игра.

По-рано днес поставеният под №2 в схемата Анди Мъри също се класира за третия кръг, след като разгроми Борна Чорич (Хърватия) с 6:1, 6:2 за 59 минути.

Томаш Бердих имаше известни затруднения, но също преодоля втория кръг след 6:3 4:6 7:5 срещу представителя на домакините Едуар Роже-Васлен. Мачът продължи 2:17 ч., в които чехът направи 8 аса и проби на 5 пъти подаването на французина. В спор за място на четвъртфиналите световният №5 ще срещне Джо-Вилфрид Цонга, който победи Роберто Баутиста Агут с 6:2 6:2.