Новак Джокович остава все така безкомпромисен на турнира в Шанхай. Ноле продължава с убедителните победи на китайска земя. Сърбинът се класира за осминафиналите на Shanghai Rolex Masters след комфортно 6:2, 6:1 над Мартин Клижан. Световният №1 не остави никакви шансове на словака и го преодоля за час и 3 минути.

Ноле проби на 5 пъти съперника и отрази единствения му брейкбол. В спор за място на четвъртфиналите Джокера очаква победителя от мача между Фелисиано Лопес и Доминик Тийм. Победата бе 69-та за Новак за сезона и 20-та на Мастърса в Шанхай, на който има само три загуби от 2009-а насам.

Джокович се стреми към десетия си финал в Китай след перфектния рекорд от 9-0 в битки за трофеите на територията на многолюдната държава. Само в Щатите той е спечелил повече титли - 11.

В досегашните си 6 срещи в Китай, от началото на China Open, световният №1 е загубил само 21 гейма - средно по 3.5 мач.