Новак Джокович разгроми Кевин Андерсън в два сета - 2:6, 2:6, за час и 17 минути, в полуфиналите на заключителния за годината тенис турнир в Лондон.

На пътя на световния номер едно пред шестата му титла във финалния Мастърс е Александър Зверев, който по-рано през деня срази Роджър Федерер също в два сета.

Всичко в тази среща се развиваше чудесно за Новак, след като в първия сет "взе" подаването на съперника още в откриващия гейм. Андерсън защити една точка за пробив и стигна до равенство, след което можеше да затвори гейма, но в крайна сметка Джокович проби.

Джокович завърши мача с 85% успеваемост при печеленето на точки на първи сервис, докато Андерсън регистрира 70%.

Южноамериканецът пък все пак успя да спаси пет мачбола, но пропукването при останалите четири му коства поражението. Сърбинът пък не допусна точки за пробив на негов сервис.

Втората част започна огледално на първата - с пробив в първия гейм от страна на Джокович. До края на срещата двамата взеха своите подавания, а след 77 минути игра Новак стигна до поредния си финал на турнир от сериите "Мастърс".

Ако триумфира в тазгодишното издание на турнира в Лондон, то Джокович ще вземе своята 33-а титла от турнирите с ранкинг "1000".

Александър Зверев победи Роджър Федерер в Лондон!

Зверев победи Федерер в Лондон!

Зверев ще играе срещу победителя от другия полуфинал между Новак Джокович и Кевин Андерсън