Сестрите Серина и Винъс Уилямс (САЩ) продължават победния си ход на Откритото първенство на Австралия по тенис. В третия кръг на турнира защитаващата титлата си и поставена под номер 1 Серина Уилямс срази с лекота испанката Карла Суарес Наваро с 6:0, 6:3 за 81 минути.

Четирикратната шампионка през 2003, 2005, 2007 и 2009 година не допусна пробив в целия мач и без проблеми се класира напред. За място на четвъртфиналите Серина Уилямс ще се изправи срещу местната любимка Саманта Стосър, която отстрани италианката Алберта Брианти с 6:4, 6:1. 13-ата в схемата Стосър наниза 11 аса и спечели за 72 минути.

По-голямата сестра Винъс Уилямс, финалистка през 2003 година, пък се наложи над друга представителка на домакините Кейси Делакуа с 6:1, 7:6(4) за 1:47 час. Шестата в схемата американка срещна трудности само във втория сет, който спечели след тайбрек със 7:4 точки. В четвъртия кръг Винъс ще играе със 17-а в схемата Франческа Скиавоне, която се наложи над номер 10 Агниешка Радванска с 6:2, 6:2 само за 80 минути. Номер 4 Каролин Вознячки не даде особени шансове на израелката Шахар Пеер, която във втория кръг отстрани най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова. Вознячки стигна до успеха с 6:4, 6:0 за 80 минути срещу Пеер, която допусна цели 30 непредизвикани грешки. Така датчанката ще играе срещу китайката На Ли в четвъртия кръг. 16-ата в схемата Ли победи Даниела Хантухова (Словакия) в най-оспорвания мач за деня при жените със 7:5, 3:6, 6:2 за 2:18 часа.

Силната рускиня Вера Звонарьова също продължава в четвъртия кръг след успех над Хисела Дулко (Аржентина) с 6:1, 7:5 за час и половина. Дулко, която във втория кръг отстрани бившата номер 1 в света Ана Иванович от Сърбия, допусна 41 непредизвикани грешки, което се оказа фатално. Така деветата в схемата Звонарьова, полуфиналистка през миналия сезон, ще срещне Виктория Азаренка (Беларус) за място на четвъртфиналите. Номер 7 Азаренка днес се справи с Татяна Гарбин (Италия) само за 71 минути с 6:0, 6:2.