Томаш Бердих се измъчи срещу Сергей Стаховски, в среща от турнира Qatar Exxonmobil Open.

Поставеният под №3 в основната схема тенисист надделя със 7:5, 6:4 над опонента си.

Бердих се нуждаеше от час и 17 минути, за да се справи с украинеца и във втория кръг ще срещне Дамир Джумур. Чехът вкара под половината от първите си начални удари и направи само 3 аса, но за сметка на това спечели 86% от точките си на първи сервис.

Бердих проби на три пъти подаването на Стаховски и не удържа един свой сервис гейм, записвайки седма победа от също толкова мачове срещу световния №62.

Двама италианци напуснаха бобрата, след като загубиха трисетови мачове. Паоло Лоренци взе първия сет срещу Пабло Андухар, но загуби катастрофално втория на нула, след което окончателно бе пречупен - 6:4, 0:6, 4:6.

Аналогично се разви и двубоят между Симоне Болели и Теймураз Габашвили. Италианецът спечели първия сет, но след това бе обърнат - 6:4, 4:6, 1:6.