България взе непреодолим аванс от 3:1 победи срещу домакина Латвия и се класира за втория кръг в група II в зона Европа/Африка на Купа "Дейвис".

В първия сингъл от третия ден на двубоя Димитър Кузманов победи Мартинш Поджус със 7:6(6), 5:7, 6:2, 6:4 след 3:29 часа игра и осигури крайния успех на "трикольорите".

Двубоят беше изключително оспорван в първите два сета, които продължиха около два часа. Пловдивчанинът взе аванс след 8:6 точки в тайбрека на първата част, но Поджус навакса пробив пасив във втория сет и успя да изравни след 7:5.

Българинът доминираше в третия сет, а в четвъртата част той пропиля аванс от 3:1, но все пак отново успя да пробие за 5:4 и затвори срещата при собствен сервис.

Така във втория кръг на надпреварата възпитаниците на капитана Тодор Енев ще гостуват на Люксембург от 17 до 19 юли.

България има две победи с по 5:0 в два мача срещу съперника през 1981 и 1998 година.