Световната №1 и фаворитка за титлата на Australian Open - Ашли Барти, се класира за четвъртфиналите на надпреварата

Тя победи американката Аманда Анисимова с 6-4, 6-3 в мач от женската схема на турнира.

На "Род Лейвър Арина" любимката на местната публика срещна по-сериозна съпротива, отколкото в първите си три мача от надпреварата, но въпреки това нямаше проблем да стигне до четвърти пореден чист успех. Двубоят започна равностойно, но в седмия гейм на първия сет Барти проби, след което бе солидна на собствен сервис, за да се наложи с 6-4.

20-годишната Анисимова, която в предишния кръг отстрани миналогодишната шампионка Наоми Осака, отговори добре на старта на втората част и дръпна с 2-0, като това бе първият пробив, който Барти допуска в Мелбърн тази седмица. Австралийката не бе губила подаването си 63 поредни пъти на този и предишни турнири. Тя обаче отново вдигна нивото си на игра и взе шест от следващите седем гейма, за да затвори мача след час и 14 минути игра.

Самата Барти след края на мача поздрави Анисимова, като двете имаха среща и на полуфинал на "Ролан Гарос" през 2019-а година. Тогава Барти пак спечели мача и в крайна сметка вдигна и купата в Париж.

Барти, която отново завърши с положителен баланс на печеливши удари срещу непредизвикани грешки (23/17), ще се изправи срещу американката Джесика Пегула в спор за място на полуфиналите.