Петя Аршинкова продължава с доброто си представяне на международния турнир по тенис за жени "Санта Марина Оупън", с награден фонд 10 000 долара, който се провежда в Созопол.

Петя се класира за 1/4-финал, като в осминафиналите победи Гергана Топалова с 4:6 6:3 6:2 след малко повече от два часа игра, след като изоставаше със сет и пробив за 2:3 във втория. На четвъртфинал съперничка на 18-годишната пловдивчанка ще бъде поставената под №2 в основната схема Деспина Папамихаил (Гърция), отстранила 14-годишната Елена Тренчева с убедителното 6:2 6:1.

Освен Топалова и Тренчева, в осминафиналите днес отпаднаха и другите български представителки, които бяха преодолели успешно първия кръг. Поставената под №6 Ани Вангелова загуби с 4:6 2:6 от състезаващата се за Белгия Михаела Боев.

Зиновия Ванева бе надиграна от германката Луиза Мари Хубер, осма поставена в схемата, с 2:6 4:6. 15-годишната Розалина Юсева отпадна с 5:7 2:6 от младата турска състезателка с български корени Илай Йорюк, като мачът бе изключително равностоен въпреки резултата и продължи 2 часа и 27 минути. За четвъртфиналите се класираха още румънките Андрея Амалия Роска, Оана Гаврила и Йоана Минка.

В полуфиналната фаза отпаднаха и последните български тенисистки в надпреварата на двойки. Гергана Топалова и Габриела Михайлова загубиха очаквано от водачките в схемата Катерина Крамперова (Чехия) и Ангелина Журавльова (Русия) с 1:6 1:6. Другите финалистки, които станаха ясни още вчера, са румънките Гаврила и Роска.

Четвъртфиналите на сингъл започват утре в 10:30 часа, като Аршинкова и Папамихаил ще играят една срещу друга във втория мач на корт №1 на тенис център "Санта Марина". Финалът на двойки е следобяд, не преди 14:00 часа.