Антъни Генов загуби финала на двойки на турнира по тенис на клей в испанския град Беникарло с награден фонд 25 хиляди долара.

Генов и Икер Урибаренс Рамирес (Испания) отстъпиха в спора за титлата пред Кени Дьо Шепе (Франция) и Вилиус Гаубас (Литва) с 6:7(2), 6:3, 8:10 за 97 минути.

В първия сет българинът и испанецът допуснаха ранен пробив, след което взеха подаването на съперниците си за 5:5. В последвалия тайбрек Дьо Шепе и Гаубас поведоха с 6:1 и спечелиха със 7:2. Във втората част Генов и Рамирес доминираха, а в края направиха серия от три поредни гейма и изравниха.

В шампионския тайбрек те допуснаха пасив от 2:5, но успяха да стигнат до 6:6. Французинът и литовецът отговориха с три поредни точки, след което Генов и Рамирес спасиха три мачбола. Дьо Шепе и Гаубас обаче успяха да затворят мача при четвъртата си възможност.

21-годишният българин заработи 450 долара и 16 точки за световната ранглиста на двойки. Той не успя да вземе трета титла в кариерата си при дуетите в турнирите на Световната федерация ITF.