Руският тенисист Андрей Рубльов просдължава победната си серия, която вече е от осем мача. Той срази бившия №5 в света Кевин Андерсън (Южна Африка) с 6-3, 6-2, 6-3 само за 1 час и 34 минути на корта.

Двубоят се игра на корт "Симон Матийо", където ще се проведе и двубоят на Григор Димитров с Роберто Карбайес Баена. Рубльов доминираше напълно, връщайки с лекота иначе неотразимият сервис на Андерсън. Все пак южноафриканецът не обича да играе на клей и в последните години страда от контузии.

Рубльов спечели в неделя Hamburg European. Това е турнир също на клей от ниво ATP 500. Турнирната победа му създаде проблеми в първия кръг, когато за малко не загуби от американеца Сам Куери, изоставайки с два сета и пробив. След това Андрей даде само сет на испанеца Алехандро Давидович Фокина.

На осминафинала в понеделник Рубльов ще спори или с унгареца Мартон Фучович, или с бразилеца Тиаго Монтейто, които играят в момента. Евентуален четвъртфинал Григор Димитров - Андрей Рубльов може да се проведе в сряда.