Андрей Рубльов победи Дамир Джумхур със 6-4, 7-6(4) и се класира четвъртфинал на турнира на твърди кортове с зала, провеждащ се в Ротердам (Холандия).

Всички резултати от тенис турнира в Ротердам

Роджър Федерер и Григор Димитров са основните фаворити за титлата

Руснакът чака победителя от мача между Григор Димитров и Филип Краинович, за да научи с кого ще играе утре. Рубльов елиминира Гришо на US Open 2017, но през януари хасковлията взе реванш от неудобния си съперник.

Двубоят Рубльов - Джумхур продължи 1 час и 47 минути и премина през много обрати. Андрей направи общо 5 пробива от 15 възможности. Дамир проби 4 пъти от 13 опита. Босненецът имаше своите шансове, като и в двата сета имаше предимство в средата. В тайбрека руснакът взе 4 точки на подаването на съперника си, което се оказа достатъчно.

Вторият мач за деня е между двама квалификанти, французина Пиер-Юг Ербер и руснака Даниил Медведев. Победителят от него ще играе утре с "лъки лузъра" Андреас Сепи (Италия).
След него идва ред на Григор Димитров да излезе на "Ахой Арена".