Адриан Андреев започна с победа в квалификациите на турнира по тенис на клей в германския град Меербуш.

В първия кръг на пресявките българинът се наложи с 6:2, 7:5 над представителя на домакините Матиас Бахингер за час и 29 минути.

21-годишният Андреев започна срещата отлично и поведе с 4:0 гейма, което му подсигури спечелването на първия сет.

Във втория Андреев отново потегли много добре - с аванс от 3:0, но Бахингер изравни при 4:4.

Това обаче бе всичко, на което бе способен германецът и в 12-ия гейм на втория сет той допусна нов пробив, който донесе крайния успех на съперника му.

За място в основната схема Андреев ще играе с победителя от двубоя между французина Тристан Ламасин и белгиеца Рафаел Колиньон.

Наградният фонд на "Чалънджър" надпреварата в Меербуш е 45 730 евро.