Анди Мъри беше на крачка да последва Новак Джокович и да отпадне от тенис турнира от олимпийските игри в Рио. Той се измъкна, лед като в един момент се беше сринал психически срешу италианеца Фабио Фонини.

Световният № 2 и олимийски шампион от 2012-а спечели първи сет с 6-1. Но след 2-1 за него във втория сет той загуби 8 последователни гейма. Вторият сет завърши 6-2 за Фонини.

Италианецът поведе в третата част 3-0 и ... И нещата отново се преобърнаха, сринатият Мъри се възстанови и спечели последните 6 гейма. Така остава възможността за финал между двама Рафаел Надал и Анди Мъри.

Станаха известни всички четвъртфинални двойки.

Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро ще играе с №10 Роберто Баутиста Агут от Испания. Победителят ще играе на полуфинал с по-добрият измежду Рафаел Надал и представителя на домакините Томаз Белучи.

Разликата в класите във втора срщета е голяма, но бразилската публика вкарва в тениса футболна атмосфера и това ще даде криле на техния състезател.

Снимка 248615

Източник: GettyImages

В долната част на схемата Кей Нишикори ще играе с Гаел Монфийс. Анди Мъри ще продължи защитата на титлата си от Лондон 2012 срещу американеца Стив Джонсън, който не се слави с особено технична игра.

Ето всички резултати от осминафиналните срещи:

Стив Джонсън (САЩ) - Евгений Донской (Рус) 6-1, 6-1
Хуан Мартин дел Потро (Арж) - Таро Даниел (Япн) 6-7(4), 6-1, 6-2Рафаел Надал (Исп) - Жил Симон (Фра) 7-6(5), 6-3
Роберто Баутиста Агут (Исп) - Жил Мюлер (Люк) 6-4, 6-6(4)
Томаз Белучи (Бра) - Давид Гофен (Бел) 7-6 (10), 6-4
Анди Мъри (Вбр) - Фабио Фонини (Ита) 6-1, 2-6, 6-2
Гаел Монфийс (Фра) - Марин Чилич (Хър) 6-7(8), 6-3, 6-4
Кей Нишикори (Япн) - Андрей Мартин (Рум) 6-2,6-2

Класиране по медали в Рио 2016

Класиране по медали в Рио 2016

Вижте пълното класиране по медали на 31-те летни олимпийски игри в Рио де Жанейро