Анди Мъри и Новак Джокович очаквано се класираха за следващата фаза от турнира в Доха.

И двамата продължават на четвъртфинал в надпреварата на твърди настилка с награден фонд 1 334 270 долара.

И Мъри, и Ноле постигнаха победи в по два сета, но те дойдоха по доста различен начин.

Анди Мъри врътна "геврек" на Жереми Шарди в Катар

Мъри врътна "геврек" на Шарди в Катар

Французинът се върна в мача, но все пак загуби

Джокович се справи с 6:3, 6:4 с аржентинеца Орасио Себайос за 73 минути, осъществявайки по един пробив и в двата сета.

Новак Джокович загуби първите си 4 гейма за 2017-а

Ноле загуби първите си 4 гейма за 2017-а

Анонимен германец едва не изненада неприятно Джокович

В същото време Мъри се поизмъчи доста повече с австриеца Гералд Мелцер, но все пак го надигра със 7:6(6), 7:5.

За следващия етап се класираха още испанците Николас Алмагро и Фернандо Вердаско, чехите Томаш Бердих и Радек Щепанек, както и хърватинът Иво Карлович.

Снимка 262635

Източник: EPA/БГНЕС

В четвъртфиналите на турнира Мъри ще играе с Алмагро, Джокович среща Щепанек, Карлович се изправя срещу Вердаско, докато съперникът на Бердих ще бъде определен след изиграването на мача между Жо-Вилфред Цонга и Дъстин Браун.