Водачът в световната ранглиста Карлос Алкарас спечели първия си мач след титлата на "Уимбълдън". Испанецът победи Бел Шелтън (САЩ) с 6:3, 7:6(3) и се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Торонто (Канада) с награден фонд 7 622 925 долара.

Подготвяйки се за защитата на титлата си на Откритото първенство на САЩ, 20-годишният Алкарас увеличи серията си от от победи до 13 мача. Испанецът има шест титли през тази година.

Алкарас е очарован от топлото посрещане в Торонто

Испанецът вече се чувства като звезда

"Опитах се да играя на моето ниво, но не беше лесно. Той беше по-агресивен от мен от началото до последната топка. Опитах се да бъда стабилен и да намеря ритъма си и съм наистина щастлив, че успях да премина в следващия кръг. Този мач ще ми помогне да бъда по-концентриран в следващия двубоя, за да намеря играта си още от началото", каза Алкарас след двубоя.

В третия кръг той ще се изправи срещу 15-ия поставен ХУберт Хуркач (Полша), който елиминира Миомир Кецманович (Сърбия) с 5:7, 6:3, 6:0.

Номер 2 в схемата и шампион от 2021 година Данил Медведев (Русия) също стартира с победа. Той се наложи над италианеца Матео Арналдо с 6:2, 7:5 за 86 минути в първия си двубой след загубата на полуфиналите на "Уимбълдън".

"Чувствах се страхотно. Можех да се справя малко по-добре във втория сет, но в същото време спасих точки за пробив в два или три гейма, така че двубоят е доста добър за мен. Оттук нататък трябва да се подобрявам", каза Медведев.

Третият в световната ранглиста руснак спечели пет титли тази година.

Най-голямата изненада поднесе Гаел Монфис (Франция), който победи четвъртия поставен Стефанос Циципас (Гърция) с 6:4, 6:3.

Бившият играч от топ 10 се бореше с контузии през изминалата година и е едва на 276-о място в ранглистата, но показа, че все още притежава уменията да създава проблеми на най-добрите.

Циципас, който спечели титла в Мексико миналия уикенд, направи много грешки, особено форхенд, но Монфис, който след три седмици ще навърши 37 години, беше безпогрешен в защита и атака.

Монфис спаси и трите точки за пробив на съперника и взе подаването на Циципас три пъти, включително във финалния гейм, за да затвори мача за 85 минути.

Победата за французина, който игра едва в 11-ия си мач за годината поради контузии, е първата му срещу играч от топ 10, откакто победи руснака Даниил Медведев в третия кръг на турнира "Мастърс" в Индиън Уелс миналата година.

Номер 8 Тейлър Фриц (САЩ) спечели срещу Юго Юмбер (Франция) със 7:6(7), 3:6, 6:3.

Номер 7 Яник Синер (Италия) победи сънародника си Матео Бетерини (Италия) с 6:4, 6:3, а Лоренцо Музети (Италия) надделя над Танаси Кокинакис (Австралия) с 4:6, 7;5, 6:4.

Испанецът Алехандро Давидович Фокина елиминира номер 13 и олимпийски шампион от Токио 2020 Александър Зверев (Германия) с 6:1, 6:2, а Александър Вукич (Австралия), който замени в жребия първата ракета на България Григор Димитров, постигна нова победа - над Себастиан Корда (САЩ) с 6:3, 4:6, 7:6(5).

Бившият номер 1 в света Анди Мъри (Великобритания) също продължава напред след успех над Макс Пърсел (Австралия) със 7:6(2), 3:6, 7:5 за 2:48 часа.

Номер 5 в схемата Холгер Руне (Дания) отпадна във втория кръг след поражение от Маркос Хирон (САЩ) с 2:6, 6:4, 3:6.