Александрина Найденова пропусна добър шанс да се класира за 1/4-финал на турнира на твърди кортове в Хуа Хин (Тайланд), който е с награден фонд от 25 хиляди долара.

Алекс де Минор и Яник Синер с втори победи на турнира на "младата генерация" в Милано

Днес ще бъдат определени полуфиналистите в атрактивната надпревара

Българката пропиля на два пъти пробив аванс в първия сет срещу състезаващата се за Китайско Тайпе британка Джоана Гарланд и отстъпи с 4-6, 6-2, 2-6 за 2 часа и 39 минути игра.

17-годишната българка все пка спечели убедително втората часс, но след 2-2 в третия сет загуби последните четири гейма в мача.

Александрина ще добавви 4 точки за разнглистата на WTA и си осигури 408 долара от наградния фонд.