Българката  Александрина Найденова се класира за два четвъртфинала на турнира в Музафангар (Индия), който е с награден фонд от 25 хиляди долара.

Димитър Кузманов на 1/8-финал в Буенос Айрес

Българинът пречупи италианеца Джанлуиджи Колинци

Поставената под №7 Александрина победи с 6-0, 7-5 австрийката Мелани Клафнер за 1 час и 22 минути игра. Българката сервираше за  за мача при 5-3 във втория сет, но допусна да бъде пробита. При резултат 6-5 Найденова стигна до два мачбола, когато посреща и още от първата си възможност затвори мача.

За място в Топ 4 Найденова ще играе срещу четвъртата поставена Тереза Михаликова от Словакия, която е №395 в света. До сега Найденова  заработи 9 точки за ранглистата WTA.

На двойки Найденова и германката Сара-Ребека Секулич се класираха за четвъртфинал след победа над представителките на домакините Дженифър Люкхам и Саумя Виг с 6-1, 6-1 за 45 минути.