Александър Зверев (Германия) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове на родна земя в Мюнхен с награден фонд 598 хиляди евро.

Водачът в схемата и трети в света Зверев загуби от участващия с "уайлд кард" датчанин Холгер Руне с 3:6, 2:6 за 101 минути.

18-годишният Руне, 70-и в класацията на АТП, пропиля ранен брейк пасив, но все пак взе първия сет с решаващ пробив в осмия гейм. Във втората част той поведе с 5:1 и убедително стигна до крайния успех срещу победителя в надпреварата през 2017 и 2018 година. Това е първа победа за тийнейджъра над играч от топ 5 на световната ранглиста.

Шампионът през 2019 година и номер 5 в схемата Кристиан Гарин (Чили) беше елиминиран още в първия кръг след поражение от сънародника си Алехандро Табило с 3:6, 4:6.

Табило, "щастлив губещ" от квалификациите, поведе с 5:2 гейма в първия сет и с 4:1 във втория, за да стигне до победата. За място на четвъртфиналите той ще срещне французина Юго Гастон.

Седмият поставен Миомир Кецманович (Сърбия) достигна четвъртфиналите след 6:2, 6:4 над представителя на домакините Даниел Алтмайер.