Александър Зверев ще играе с Джон Иснър в утрешния полуфинал от откритото първенство на Италия по тенис в Рим. Германецът победи Милош Раонич с 7-6(4), 6-1 за един час и 29 минути.

Сервисът на Джон Иснър елиминира Марин Чилич в Рим

Хърватина спечели повече точки в мача

Канадецът Раонич не беше допуснал нито един пробив досега в турнира. Още в първия сет Милош загуби подаването си на два пъти. Въпреки това той все пак стигна до две точки до спечелването на частта. В тайбрека Зверев постигна успех с 7-4, след като изоставаше в началото му.

Втората част се превърна в катастрофа за Раонич. В четвъртия гейм той сервира безобразно, като направи три двойни грешки и изпрати едно воле в мрежата. Зверев поведе с 3-1 гейма и след това загуби само три точки до края на мача.

Зверев има две турнирни победи през 2017-а - в Монпелие и в Мюнхен. Той спечели 13 мача на клей и допусна 3 загуби.