Александър Лазов се класира за полуфиналите на турнира за мъже от веригата UTR Pro Tennis в Русе. Състезанието с награден фонд от 20 хиляди долара се играе на кортовете на Общински тенис комплекс в Русе.

Това е пети турнир у нас от веригата за тази година. През 2021 година България организира 12 турнира от веригата UTR Pro Tennis. Надпреварата в Русе е в схема от 20 тенисисти. Те са разпределени в четири групи от пет състезатели.

Лазов постигна четири победи и спечели убедително първото място в група "D". На полуфиналите българинът ще играе срещу Джеордже Шинтеие (Румъния). В другия полуфинал съперници са Теодор Гуича (Румъния) и Сам Бътлър (Великобритания).

Николай Неделев пък ще играе за разпределение на местата от пето до осмо, акцентира БТА.