Александър Лазов и Габриел Донев приключиха участието си на ежеседмичния турнир на червени кортове в Анталия (Турция). И двамата изиграха дълги трисетови четвъртфинални мачове, в края на които за съжаление отстъпиха.

Симона Халеп се измъкна срещу Осеан Доден в Маями

Румънката се класира за трети кръг след двучасова драма

Донев излезе за пети път на корта в турнира, защото стартира от квалификациите. Той загуби от германеца Петер Хелер с 1-6, 6-1, 3-6 за 2 часа и 14 минути. В третия сет Габриел допусна пробив за 2-4, което се оказа фатално.

Лазов, който има няколко турнирни в турския курорт, имаше за съперник поставения под №3 руснак Иван Неделко. Двубоят предложи много емоции за зрителите и продължи почти 3 часа.  Лазов водеше в решителния трето сет с 4-3 и пробив, но не можа да удържи подаването си и рухна след 5-7, 6-4, 4-6.

Българите добавиха по 2 точки за ранглистата на ATP и по 348 долара в банковите си сметки.