Шампионът на България по тенис на открито Александър Лазаров отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в румънския град Яш с награден фонд 88520 евро. Квалификантът Лазаров загуби от шестия поставен представител на домакините Мариус Копил с 6:3, 3:6, 2:6 за 110 минути.

Софиянецът навакса ранен пробив пасив и със серия от четири поредни гейма дръпна с 5:2 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част бившият номер 56 в света Копил реализира единствен брейк в шестия гейм, след което изравни резултата. В третия сет 30-годишният румънец взе последните четири гейма, за да триумфира. Лазаров все пак заработи 5 точки за световната ранглиста и 885 евро. Други двама българи преодоляха първия сет.

Втората ракета на страната и осми в схемата Димитър Кузманов победи по-рано днес Педжа Кръстин (Сърбия) с 6:2, 6:2 и за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу участващия с "уайлд кард" представител на домакините Николас Давид Йонел. Адриан Андреев пък вчера елиминира поставения под номер 3 Александър Мюлер (Франция) с 6:4, 1:6, 6:3 и във втория кръг утре ще играе срещу Лукас Мидлер от Австрия.