Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Лазаров се завърна на корта със загуба след 3-седмична почивка заради контузия.

Лазаров отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Бийл (Швейцария) с награден фонд 118 хиляди евро след поражение от руския квалификант Кирил Кивацев с 4:6, 7:6(5), 3:6 след малко повече от два часа игра.

25-годишният Лазаров, който е 285-и в световната ранглиста, започна добре и поведе с 4:2, но след това руснакът взе шест поредни гейма. Българинът успя да изравни за 3:3 във втория сет, а в последвалия тайбрек той поведе с 6:2 точки и стигна до изравняване на резултата. Третата част вървеше равностойно, но Кивацев, 660-и в класацията на АТП, реализира ключов пробив за 5:3, а след това затвори мача при собствен сервис.

Това беше първа среща на Лазаров от края на февруари, когато с "уайлд кард" успя да преодолее квалификациите на турнира от сериите АТП 500 в Дубай, но заради травма се отказа в първия кръг на основната схема в началото на втория сет на мача срещу Александър Бублик (Казахстан) при 1:6, 0:1.