До Нова година ще мисля дали да продължа състезателната си кариера, заяви най-добрият ни плувец Петър Стойчев по време на церемонията по награждаването за спортист на месец октомври.

Спечелилият за седми път Световната купа по плувен маратон Стойчев зае първото място с 18 от 25-те гласа. Второто място поделиха шампионът на Югоизточна Европа по картинг Владимир Арабаджиев и победителката в маратона на София Добринка Шаламанова - по 3 гласа, а зад тях остана Пламен Кралев - победител в сериите за купа Шел на Ферари - 2 гласа.

Наставникът на Петър Стойчев - Красимир Туманов, пък бе избран за треньор на месеца с 16 гласа в конкуренцията на професор Петър Бонов (лека атлетика) и Димитър Илиев (автомобилизъм) - по 3 гласа.

"В момента съм в активна почивка, а в неделя ми предстои сватба. Все още не съм решил какво да правя. Много години имам вече зад гърба си и се чувствам изморен", заяви Стойчев, намеквайки, че може и да се оттегли от състезателния спорт.

Най-добрият ни плувец покани журналистите да отразят голямото събитие - церемонията по подписване на брачния договор с колежката от Стандарт Ася Анастасова - от 18.00 часа в неделя (11 ноември) във военния клуб.

"Постигнах това, което исках. Ще остана в историята като първия човек, преплувал Ламанша под 7 часа и със седемте световни купи по плувен маратон, заяви Стойчев. За съжаление Олимпийските игри не са съвместими с дългите маратони. Така че, ако остана в басейна, ще преценя и най-вероятно ще се откажа от участие в някои състезания заради Пекин'2008, добави плувецът.

Стойчев изрази мнение, че квалификациите за Олимпийските игри не са планирани по най-добрия начин. Първите десет от Световното първенство през май ще се класират за Олимпиадата. След това последната възможност е само месец преди старта на Игрите - на плувния канал в Пекин.