Българинът с американски паспорт Михаил Александров направи поредния фурор в плуването, като спечели три титли на турнира Гран При на Остин, щата Тексас.

В надпреварата на 50-метров басейн той триумфира първо на 100 м бруст с време 1:01,46 мин. Резултатът му е четвърти най-добър за сезона. На половината дистанция българинът обърна заедно с Марк Генглоф за 29:13, а подгласникът му финишира за 1:01,84 мин.

На 200 м бруст Александров беше още по-убедителен и триумфира с 2:14,79 мин, оставяйки със секунда и половина след себе си втория Томас Коул (2:16,34). Двойният бронзов медалист от европейското първенство в Дебрецен'07 и бившият му съотборник в Северозападния университет Еванстън - Мат Гривърс, бяха в основата и на успеха на тима на Тъксън Форд (Аризона) в смесената щафета 4 по 100 м.

Американецът даде най-силно време на петдесетте метра гръб след ерата на високотехнологичните бански костюми (24,72). След него на втори пост скочи Александров, който вече тренира и живее в щата Аризона, славещ се с един от най-силните плувни програми в света. За крайното време от 1:39,35 мин се състезаваха още японецът Масаюки Кишида (бътерфлай) и Саймън Бърнет (свободен стил).

Турнирът Гран При на Остин минава за едно от най-силните вътрешни състезания и събра голяма част от олимпийците на САЩ.