Тази нощ на световното първенство по плувни спортове на 25-метров басейн в канадския град Уиндзор бяха раздадени 7 комплекта медали.

Отборът на САЩ постави нов световен рекорд в женската смесена щафета 4х50 м. Съставът на победителките (Александра де Луф, Лили Кинг, Келси Уоръл и Катрина Мари Конопки) спря хронометрите на 1 : 43,27 мин. Предишният рекорд принадлежеше на отбора на Дания и беше поставен през 2014 г. Това беше второ злато за деня за Лили Кинг, след като тя спечели и надпреварата на 50 м бруст. Сребърният медал завоюва Италия, а бронзовия - Дания.

Антъни Иванов завърши 29-и в сериите на 100 метра бътерфлай. 17-годишният български състезател фиксира 52.71 секунди и свали една стотна от собствения си национален рекорд (52.72). С най-добро време в сериите, 50.03 секунди, завърши американецът Том Шийлдс, който плува в 10-а серия, където беше и Антъни Иванов.

Нина Рангелова остана 35-а на 100 метра свободен стил с време 55.06 секунди. Най-добрата българска състезателка по плуване не успя да приближи собствения си национален рекорд в дисциплината (53.85) и не намери място на полуфиналите в дисциплината. Най-бърза в сериите бе 16-годишната канадка Пени Олексяк с 52.36 секунди.

На 100 м гръб победата спечели австралиецът Мичел Ларкин с време 49,65 сек, следван от Андрей Шабасов (Русия) и Сюй Цяюй (Китай).

100 м бруст мъже: 1. Марко Кох (Германия) - 56,77 сек., 2. Владимир Морозов (Русия), 3. Фабио Скоцоли (Италия).

200 м св. стил мъже: 1. Пак Тхе Хван (Република Корея), 2. Чад льо Кло (ЮАР), 3. Александър Красних (Русия).

Смесена щафета 4х50 м мъже: 1. Русия - 1.29,73, 2. Холандия - на 0,09 сек., 3. Канада - на 0,10 сек.

200 м бътерфлай жени: 1. Катинка Хосшу - 2.02,15, 2. Келси Уоръл (САЩ), 3. Чан Юфей (Китай).

50 м бруст жени - 1. Лили Кинг (САЩ) - 28,92 сек., Алия Аткинсън (Ямайка), 3. Моби Ханис (САЩ).