
Българинът Калоян Махлянов - Котоошу спечели 8 победа на големия есенен турнир по сумо в Токио. В среща от последния 15-и кръг Махлянов победи одзеки Чийотайкай след като го хвана за пояса и го преобърна.
Българинът завърши турнира с положителен баланс - 8 победи и 7 загуби.
Йокадзуна Хакухо, който спечели предсрочно турнира, в последния кръг победи Котомицуки и записа 14 победа в Токио. Великият шампион триумфира с осма купа на императора.
Mаral
на 29.09.2008 в 15:14:03 #3е вие ако мислите че Калоян е под 160 кила много се лъжете...
timonn
на 28.09.2008 в 20:47:47 #2Взе ми думите от устата. Това за озеките е вярно. Не веднъж такива мачове в последния кръг са били разследвани.
мнението ми
на 28.09.2008 в 15:16:52 #1Този резултат беше ясен - и друг път съм забелязал, че озеки-тата си помагат един на друг в последните кръгове на различните турнири. Въпреки всичко Калоян играе отлично - винаги съм смятал че не е никак лесно да те бутат 150 килограмови парчета.