Днес се състоя закриващата пресконференция по проект "Живей без агресия". Събитието се проведе в "София Тех Парк", зала Smart Classroom в сграда "Инкубатор".

На срещата с медиите бе направена подробна равносметка на резултатите и достигнатите параметри при реализацията на проекта на фондация "Гласове на Традицията".

Отново бяха припомнени заложените цели и дейностите, които бяха извършени от откриващата пресконференция на 30.07 до днешния ден.

На срещата с медиите присъства заместник-министърът на младежта и спорта Николай Павлов, който отговори на възникналите въпроси и благодари на фондацията за продуктивната им съвместна работа с Министерството на младежта и спорта.

Снимка 502420

Източник: topsport.bg

"Благодарение на такива проекти ми се ще да вярваме, че правим стъпки в правилната посока, достигаме до младежите и техните родители и позитивната промяна е възможна и се случва тук сега, а и за в бъдеще. Впечатляващи са числата, цифрите и процентите.

Надявам се, че реализацията на този проект е допринесла за по-добра среда, за повече отговорност, по-малко агресия и повече разум у младите хора в България. Това е в интерес на цялото българско общество. Ще продължим да работим активно по темата и да сме добър партньор на организации с добри проекти, с които да работим заедно за преодоляване на този проблем", сподели заместник-министър Павлов.

Видеоклипът, излъчен в телевизия с национален обхват, е бил гледан от над 1 900 000 зрители поне веднъж. Достигнатата аудитория е 650 000 души, ангажираната аудитория - 150 000.

Снимка 490991

Източник: "Живей без агресия"

Проектът се провежда във връзка с договор № 25-00-33/16.06.2020 г., по Национална програма за изпълнение на младежки дейности по чл. 10а от Закона за хазарта за 2020 г., Направление 1, тема: "Превенция на агресията сред младите хора (насилие, език на омраза, дискриминация, расизъм и др.).

През последните години се наблюдава устойчива тенденция за увеличаване на агресията сред младежите и превръщането ѝ в заплаха за общественото здраве. Тя се проявява под различни форми - насилие, език на омраза, расизъм, дискриминация, автоагресия.

Снимка 490138

Според психолози, причините, пораждащи агресията при млади хора, са предимно в социалната среда и се свързват с отношения, които накърняват ценностната система на младежите. Те са и под влияние на модели на поведение в семейството, в училище, в интернет, които могат да доведат до проблеми в емоционално-психичното здраве и да предизвикат определени типове девиантно поведение.

Справянето с агресията сред младежите е отговорност на цялото общество. Ранното откриване на агресивни прояви и осъществяването на целенасочена превантивна дейност в посока на формирането на различни позитивни нагласи е сигурно средство за осигуряване не само на безопасно детство, но и на дълъг и ползотворен живот като възрастен. Дълг на всяко общество е да осигури необходимите дългосрочни програми и специалисти за преодоляване на детската агресия. Необходимо е да се работи целенасочено и да се провежда системна политика за борба с проблема.

Основна цел на проекта бе повишаване на информираността, с цел превенция на агресията сред млади хора, чрез реализиране на информационна кампания с национален обхват и покритие.

Снимка 490135

Дейностите, които бяха реализирани в рамките на проекта, са:

✔️ Изработване и излъчване на информационен видеоклип в телевизия с национален обхват;

✔️ Изработване и разпространение на аудио клип в радиостанция с национален обхват;

✔️ Изработване и разпространение на информационни материали в печатни медии с национално покритие;

✔️ Изработване и разпространение на банери в интернет медии;

✔️ Провеждане на кампания в социалната мрежа Facebook, чрез създаване и поддържане на тематична страница на проекта;

✔️ Разпространение на информация и публичност по проекта;

Очаквайте подробности за конкретните данни, реализирани резултати и изказванията на основните участници в дискусията!