Българският ансамбъл по художествена гимнастика в състав Мая Пауновска, Цвета Кусева, Йолита Манолова, Йоанна Танчева, Йорданка Андонова, Зорница Маринова и Татяна Тонгова и с треньор Лили Игнатова спечели бронзов медал в съчетанието с три обръча и два чифта бухалки от турнира от световната купа в италианския град Генуа в неделя.

Грациите ни получиха оценка 15.450 точки. Първи с 16.650 точки се класираха рускините, а среброто отиде при Беларус (15.825 т.).

На финала на пет ленти българските гимнастички допуснаха грешки в съчетанието и останаха пети с оценка 14.825 точки.

Златото отново взеха представителките на Русия (16.400 т.), които изпревариха домакините от Италия с 16.000, Беларус с 15.900 и Китай с 15.000 точки.

В състезанието участваха над 15 ансамбъла.  Финали имаше само на отделните уреди.