Смесената ни двойка Диана Димова и Стилиян Макарски, поставени под номер 3 в схемата, се класира за четвъртфиналите след победа над Дмитри Завадски и Мария Диптан (Украйна) с 2:1 (15:21, 21:13, 21:11) гейма за 40 минути.

За осминафиналите при жените пък се класира Линда Зечири, която в първия кръг се наложи над Карина Йоргенсен (Дания) с 2:0 (21:16, 21:13) гейма за 29 минути. Следващата съперничка на Зечири е Олга Голованова (Русия), а срещата е по-късно днес.

Вчера се проведоха квалификациите, които преодоля само Димитрия Попстойкова (след две победи), а Стилиян Макарски и Диана Димова отпаднаха съответно в първия и втория кръг. Попстойкова пък в първия кръг на сингъл загуби от Кристина Лудокова (Чехия) с 0:2 (10:21, 11:21) гейма за 30 минути.

По програма днес е и срещата от осминафиналите на двойки жени, където Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова са поставени под номер 4 и срещат рускините Татяна Бибик и Олга Голованова.