Хокеистите на Съединените Щати победиха с 3:1 отбора на Чехия в осминафинален мач от квалификационна група "Е" на Световното първенство по хокей на лед в Рига.

Точни за американците бяха Райън Малоун (14-ата мин), Марк Кълън (20-ата мин) и Дъстин Браун (48-ата мин). Почетното попадение за световните шампиони отбеляза Збинек Михалек в 28-ата минута.

След това поражение чехите остават четвърти в квалификационна група "Е" с равен брой точки с отбора на Съединените Щати - 6.

Начело са Канада с 8 точки и финландците - със 7. Последни са домакините от Латвия и норвежците - съответно с 1 и 0 точки.

Загубата на чешкия тим му отрежда среща с отбора на Сборная в четвъртфиналите на първенството.

В група "F" Беларус измъкна победа над Швейцария с 2:1 и за пръв път в историята си отборът се класира на четвъртфинал. Точни за успеха бяха Андрей Скабелка и Сергей Заделенов . За Швейцарците се разписа Мартин Плюс.

Беларусите, чийто треньор е канадският специалист Пат Хенлон, изхвърлиха Швейцария и дадоха шанс на Словакия - предпоследна в групата - да продължи напред.