В Бургас завърши 39-ият международен турнир по художествена гимнастика за приза "Жулиета Шишманова", който бе и четвърти поред от веригата "Гран при" с награден фонд 18 000 евро.

Абсолютната шампионка в многобоя Вера Сесина (Русия) игра безупречно през първия състезателен ден на финалите на отделните уреди, като спечели три златни медала - на въже, бухалки и лента, но остана извън призовата тройка в съчетанията с топка.

Вера Сесина си осигури и 3800 евро от общия награден фонд.

Вицешампионката в многобоя и нейна сънародничка Олга Капранова игра стабилно, но съвсем мъничко не и достигна да заеме поне едно първо място на четирите уреда.

Тя завърши втора на въже, топка, бухалки и лента.

Украинката Анна Бесонова, победителка от многобоя миналата година в Бургас, завърши трета с бронзови медали на въже, топка, бухалки, но остана пета на лента.

Бесонова има 2350 евро от наградния фонд, а Олга Капранова - 3400.

Единствения медал за българските гимнастички донесе Симона Пейчева, която завърши трета на лента, но събра 1600 евро от наградния фонд с останалите си класирания, съответно шеста на въже, пета на топка и седма на бухалки.

Другите две наши представителки - Стела Султанова и Елизабет Паисиева, останаха далеч от призовите места.

Елизабет Паисиева завърши шеста на бухалки и осма на топка, а Стела Султанова с две осми места - на въже и лента.

За "Мис Турнир" бе определена Марина Шпехт от Русия, а любимка на публиката стана украинката Анна Бесонова.

Следващият турнир от веригата "Гран при" ще се проведе в края на май в столицата на Беларус Минск.