Приключи българското участие на сингъл жени на 99-ото издание на "All England badminton championships" в Бирмингам с награден фонд 200 хиляди долара.

Линда Зечири постигна две победи в квалификациите вчера, но днес в първия кръг загуби от представителката на Индонезия Адрианти Фордасари с 0:2 (12:21, 15:21) гейма за 27 минути. В квалификациите Зечири победи Никола Серфонтайн (Англия) с
2:1 (10:21, 21:12, 21:14) гейма за 41 минути, а във втория кръг се наложи над Хсиао Хуан Чен (Тайван) с 2:1 (21:18, 10:21, 21:16) за 44 минути.

Диана Димова записа победа и загуба. Първо тя се наложи над представителката на домакините Сара Уокър с 2:0 (21:12, 21:17) за 24 минути, а след това отстъпи пред друга англичанка Джил Питард с 0:2 (13:21, 8:21) за 20 минути.

Надпреварата в Бирмингам е третата от 12-е за годината от Суперсериите по бадминтон.

В турнира трябваше да участва и най-силната ни състезателка Петя Неделчева, която обаче а 26-ти февруари получи контузия на кръста във втория кръг на силния международен турнир в Германия.

"Петя ще бъде възстановена до края на седмицата. Тя трябваше да пътува за Бирмингам и да играе на сингъл и на двойки заедно с Димитрия Попстойкова, но се контузи", каза от Англия нейният личен треньор Орлин Цветанов.

От 21.00 часа българско време  в първия кръг при смесените двойки българите Диана Димова и Стилиян Макарски излизат срещу третите в схемата китайци Ханбин Хъ и Ян Юй.