Петя Неделчева се класира за полуфиналите на сингъл на турнира от Суперсериите в Одензе (Дания) с награден фонд 200 000 долара.

На четвъртфиналите Неделчева, която е номер 17 в световната ранглиста, победи петата в схемата китайка с холандски паспорт Цзе Яо с 2:1 (21:7, 14:21, 21:14) гейма за 56 минути, съобщи БТА. След като си размениха по един гейм в третата решителна част българката поведе с 10:1 и 12:3 и нямаше проблеми до края на мача.

Това е втора китайка, която Неделчева отстранява в турнира, след като в първия кръг победи номер 3 в схемата китайка с френски паспорт Хунян Пи с 2:0 (21:18, 21:13) гейма. На четвъртфиналите на двойки жени по-късно днес Петя Неделчева и Анастасия Руских (Русия), които са номер 3 в схемата и номер 9 в света, играят с шестите поставени японки Шизука Мацуо и Мами Наито.