Олимпийският шампион по вдигане на тежести в категория до 94 килограма Милен Добрев няма да участва на Европейското първенство в Страсбург, което тече в момента.
Новината съобщи пратеникът на БНР във Франция Теодор Черешев и бе потвърдена от шефа на родната централа Андон Николов .

"Късно снощи треньорът на Милен Кръстьо Милев ми се обади и ми каза, че Добрев няма да пътува за европейското в Страсбург, защото го мъчи контузията в колената, обясни за "Топспорт" Андон Николов. - Все пак не е много коректно това да се съобщава в последния момент.

Уважавам Милен, защото е старателен състезател. Златан Ванев вчера е говорил с Милен, който му е казал, че ще участва, а вечерта нещата са се променили. От федерацията ще излезем със становище, след като се запознаем с мотивите на Добрев и наставника му."