МФК Спартак завърши с победа участието си в Шампионската лига по плажен футбол в Назаре, Португалия. Родният първенец надигра с 5:3 гръцкия Атлас и завърши на 19-о място в крайното класиране от 64 отбора.

През първата третина паднаха цели шест гола. Варненци поведоха с 3:0 след две попадения на румънеца Мариан Мачиука-Мачи и едно на бразилеца Бокиня. Съперникът върна два гола, но в края на частта другият кариока в българския тим - Рафиня, вкара нов гол за спартаклии и резултатът стана 4:2. През вторите 12 минути гърците вкараха още един гол, а в заключителната част Бокиня оформи крайния резултат.

Така Спартак приключва участието си с три победи, една загуба, и две ремита в редовното време, след едното от които тимът отстъпи след продължение, а в другото - след изпълнение на дузпи, тъй като в плажния футбол двубоите няма как да не излъчат победител.

МФК Спартак ще се бори за 19-ото място в Шампионска лига по плажен футбол след загуба от Естонци

Варненци загубиха от Аугур с 4:5 след продължение