Любомир Маринов спечели националния аматьорски турнир по скуош Sofia Open 2015 година, видя Topsport.bg. На финала той пречупи Стефан Харбов в един много равностоен двубой, завършил при резултат 3:2 сета. Третото място бе заето от смятания за фаворит Георги Емилов, който не остави никакви шансове на Краси Краев. Участие в надпреварата взеха 16 от двадесетте най-добри състезатели през изминалата година. Домакин на престижния спортен форум беше "Sport club G", а зрителите станаха свидетели на много интересни срещи и изненадващи резултати.

Ето и как се разви „Турнир на шампионите- Sofia Open 2015 година":

Началото на турнира бе дадено с двубоя между Росен Ненчев и Васил Станев.  Традиционно за срещите на Ненчев и тази бе съпътствана от сериозна интрига и обрат, като мача приключи при 2:1 сета в негова ползва (8-11, 11-7, 14-12). Домакинът на състезанието Георги Емилов  пък успя да детронира шампиона Георги Янев още в първия кръг,  записвайки победа с 14-12 и 11-8.

Доказателство за голямата конкуренция в горната схема бяха и другите два осминафинала, завършили при резултат  2-1. Георги Нушев и Любо Маринов играха дълго за (12-10, 9-11 и 12-14). Мавров и Лиан Тодоров също завързаха интрига (11-8, 4-11 и 5-11). На четвъртфиналите двойките щяха да бъдат Емилов-Ненчев и Любо Маринов - Лиан Тодоринов. Най-оспорвания до момента мач беше този Николай Марков и Васил Кърпачев. Марков замени в последния момент Ангел Христов и  предложи участието си в един изпълнен с обрати мач. Резултатът се движеше точка за точка през цялото време и накрая след поредното продължение победата отиде за  Кърпачев (9-11, 13-11 и 11-13). Ангел Ангелов се опъна сериозно на Евгени Иванов за резултат 11-7, 8-11 и 11-6. Последният мач от кръга завърши (13-11, 9-11 и 7-11) за Харбов срещу Каменски. Така се оформиха и другите два четвъртфинала: Краев - Кърпачев и Иванов - Харбов.

Минути по-късно стана известна и първата полуфинална двойка на Sofia Open 2015- Георги Емилов Янев срещу Любомир Маринов.  Логично домакинът Георги Емилов отупа набързо Росен Ненчев 11-7, 11-7 и така си осигури двубой с извършилия пълна промяна Любомир Маринов. Мачът за Любо не започна добре. Лиан Тодоринов поведе и убедително спечели първия сет 11-8. След което Любо обърна до 7-11 и 8-11. В другия поток пък се оформи полуфинал между поставения под номер 2-Стефан Харбов и 4-ия в схемата Краси Краев. Първият елиминира на четвъртфинал Евгени Иванов, докато Краев се затрудни максимално срещи Васил Кърпачев (11-3, 3-11, 11-9).

Полуфиналите бяха във формат 3 от 5 сета и приключиха в максимален размер. Първите на корта бяха Георги Емилов и щастливата резерва Любо Маринов. Точка за точка, гейм за гейм 11-5, последвано от 7-11, после 11-3 и пак 7-11, В крайна сметка фаворитът Емилов не успя да затвърди превъзходството си от предишните два кръга и отстъпи със 7-11. Втория полуфинал беше гейм за гейм: 11-3 Харбов, 7-11 Краев, 11-3 Харбов, 7-11 Краев и в последния гейм Краси си направи харакири в последните 3 точки за 11-9 на Стефан.

Така финалът противопостави един срещу друг Любо Маринов и Стефан Харбов. По подобие на всички срещи до този момент и тази предложи много драматични моменти за зрителите. Маринов спечели първата част с 11-9, но последва отпускане в неговите редици и загуба със 7-11. Последва оспорван трети сет, който завърши 13-11 за Маринов. Харбов се върна в мача,  след като взе следващия сет с 11-4. В решителната последна част обаче Любо Маринов демонстрира шампионска игра, с което той си подсигури триумфа в националния турнир за аматьори Sofia Open 2015. В мач за третото място Георги Емилов  разби Краси Краев.

Специално за Topsport.bg, организаторката на надпреварата Дени Кирилова  разясни подробности за самия турнир, а също така разказа и малко повече за не толкова популярния у нас спорт - скуош. Видео с нейното интервю може да видите в прикачения файл.