Защитаващият титлата си шампион в клас до 125 куб.см Габор Талмачи от Унгария възстанови шансовете си да триумфира и тази година, след като спечели старта за Голямата награда на Сан Марино от световния шампионат по мотоциклетизъм.

Талмачи, който кара с мотор Априлия, завърши първи с време 40:03.679 минути, изпреварвайки Брадли Смит от Великобритания със същата машина. Времето на Смит е 40.09.081, а трети се нареди Симоне Корси от Италия с Априлия и време 40.18.067.

Лидерът в генералното класиране Майк ди Мелио от Франция не получава днес точки, защото катастрофира и излезе принудително от пистата. Все пак той остава начело със 186 точки в битката за титлата, пред Симоне Корси от Италия със 158 и днешния победител със 147.