Националният отбор на България по бадминтон записа втора победа в група 6 на Европейското първенство за смесени отбори в английския град Ливърпул.

След като вчера българите надиграха с 4:1 Финландия, днес те записаха победа над Литва със същия резултат.

В срещите на сингъл Благовест Кисьов загуби с 0:2 (10:21, 10:21) гейма от Кестутис Навискас при мъжете, а Петя Неделчева разби с 2:0 (21:11, 21:8) гейма Аквил Стапусайтис при жените.

На смесени двойки Стилиян Макарски и Диана Димова се справиха с 2:0 (21:12, 21:17) гейма с Рамунас Стапусайтис и Лигита Зукаускайте. Красимир Янков и Владимир Методиев отнесоха Кестутис Навискас и Клаудиус Касинскис с 2:0 (21:11, 21:14) гейма при мъжките дуети, а при женските двойки Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова постигнаха победа с 2:1 (20:22, 21:12, 21:12) гейма над Аквил Стапусайтите и Кристина Довидайтите.

В другата среща от групата Полша надделя с 4:1 победи срещу Финландия.

Така след втория кръг в класирането Полша и България са с по две победи от две срещи.

В третия кръг утре в 20.00 часа българско време България играе с Полша. При победа нашият отбор ще се класира за четвъртфиналите.