Отборите на България (мъже и жени) записаха победи на Световното отборно първенство по тенис на маса в Бремен (Германия).

Предствителките ни при жените преодоляха отбора на Израел с 3-1 победи. С категоричното 3:0 гейма Каталина Гатинска се наложи над Сузана Натур и  надигра Марина Кравченко с 3:2 в решителната четвърта среща. В петия гейм Гатинска победи драматично с 13:11. Таня Асенова също измъкна  3:2 от Олга Притула.

Единствената загуба за отбора ни дойде от срещата Кравченко - Ася Касабова, която завърши с успех 3:2 за израелката. По-късно в неделя представителките ни ще срещнат тима на Англия в спор за 37-38-о място.

Мъжкият ни национален отбор победи Словения с 3-0. Тенисистите ни завоюваха категоричния успех, след като родната първа ракета - натурализираният китаец Фенг Це, надигра Митя Хорват с 3:1 и Гроздан Грозданов записа победа със същия резултат срещу Боян Ропоса. По-измъчен беше единствено успехът на Тодор Кесов, който все пак успя да се справи със Саша Ласан с 3:2.

В неделя България ще срещне тима на Аржентина в борба за 33-34-о място.