В четвъртфинален мач в категория до 57 килограма на европейското първенство по бокс в Пловдив Алексей Шайдулин победи с отказване в третия рунд Деян Златичанин (Черна гора). В третия рунд при резултат 41:26 точки за Шайдулин, боксьорът от бившата югославска република се отказа.

Шайдулин се класира за утрешния полуфинал, с което си осигури най-малкото бронзов медал. Той е четвъртият медалист за България на 36-то европейско първенство по бокс в Пловдив.

Преди това Салим Салимов (категория до 51 килограма) отпадна на четвъртфиналите.

Българинът отстъпи с 23:35 точки на французина Жером Тома.

Тома е олимпийски шампион и първенец на планетата от турнира през 2001 година.

Салимов бе равностоен в първия, но загуби категорично след това втория и третия рунд на мача.

В последната част от срещата българският боксьор се опита да се върне в мача, но активноста му не бе достатъчна за крайния успех.

По-късно днес мачовете си от четвъртфиналната фаза ще изиграят и Алексей Шайдулин (до 57 кг) и Борис Георгиев (до 64 кг).

Полуфиналисти вече са Детелин Далаклиев (до 54 кг), Спас Генов (до 69 кг) и Кубрат Пулев (над 91 кг).