Наставникът на Спартак (Варна) - Васил Петров даде мнението си след победата на своя тим над Етър в дербито от 34-ия кръг на Втора лига.

Варненци се наложиха с 2:1 като гост, а треньорът остана доволен от победата на своя тим и от подкрепата от публиката.

"Последните два мача бяха най-важните за нас. Уникално е това, което се случва. Благодаря на феновете и футболистите. Няма какво да кажа, много съм щастлив.

Чисто футболно първото полувреме стояхме много добре, имахме нашите положения. Имахме положенията. Второто полувреме започна с леден душ и може би ни трябваше характер, за да се върнем в мача и обърнем резултата.

Със сигурност много повлия ранният гол. Видях едно схващане в момчета, но чисто футболно имахме положенията и при 1:0, и при 1:1. Но това е футболът.

Преследваме промоция, радвам се, че стана футболен празник и феновете на двата тима допринесоха за това. Трябва да има повече такива мачове. Пожелавам късмет на Етър, дано и те се завърнат в елита, заслужават го. Само такива мачове с много публика трябва да има", заяви Петров.

Великов: Съдийството днес беше под всякаква критика