Спартак (Варна) победи с 4:1 тима на Добруджа в контролна среща, играна на стадион "Спартак" във Варна. За победителите Лерой Микелс вкара хеттрик, а един гол отбеляза Румен Руменов от дузпа. Евандро пропусна дузпа за домакините през втората част на мача.

Домакините откриха резултата още в 5-та минута на срещата. Александър Цветков проби отляво и намери Лерой Микелс, който с хубав удар вкара за 1:0. В 7-та минута Мартин Милушев от Добруджа стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят Иван Дичевски улови топката. В 9-та съдията отсъди дузпа за Спартак 1918 Варна за нарушение на Даниел Стоянов срещу Денис Баланюк. Румен Руменов реализира наказателния удар в 10-ата минута и домакините поведоха с 2:0.

В 18-та минута късметът бе на страната на гостите, след като топката се отби в страничната греда след опасен удар отдясно на Лерой Микелс. Минута по-късно Добруджа намали изоставането си. Стефан Митев получи топката в наказателното поле на домакините, освободи се от защитник и с хубав удар направи резултата 1:2. Гостите можеха да изравнят в 35-ата минута, когато Мартин Милушев намери в наказателното поле на Спартак 1918 Варна, непокрит Бул, който стреля, но за късмет на домакините топката премина на сантиметри встрани от вратата.

Жозе Моуриньо: Успех на Добруджа! Много добър приятел съм с Божи

Ръководството на тима поема по нов път

В 51-та минута домакините можеха да вкарат нов гол. Евандро проби отдясно и центрира в наказателното поле на Добруджа. Топката премина през куп играчи и стигна до Родни Антуи, който стреля от границата на наказателното поле, но много неточно. Антуи бе изведен в отлична позиция в 56-ата минута, но бе фаулиран в наказателното поле от Здравко Серафимов. Съдията отсъди дузпа и показа червен картон за играча на гостите, но на негово място влезе друг футболист. Минута по-късно Евандро стреля от наказателния удар, но стражът на Добруджа Християн Христов спаси.

Лерой Микелс стреля от дистанция в 62-ата минута, но топката премина над вратата на гостуващия тим. В 74-ата Спартак поведе с 3:1. Родни Антуи бе изведен в добра позиция вдясно по атаката на домакините и пусна хубав пас към връхлитащия Микелс, който от няколко метра засече топката и вкара втори си гол в мача и трети за варненския тим. Лерой Микелс реализира хеттрик в 83-ата минута. След пробив отляво Антуи пусна топката към непокрития Микелс, който от няколко метра необезпокояван вкара за 4:1.

Следващият официален мач за "соколите" е на 4 април срещу Лудогорец (Разград) в 1/4-финал от турнира за Купата на България. На 9 април Спартак приема Берое у дома, в среща от 25-ия кръг на efbet лига.