Старши-треньорът на Спартак (Варна) - Тодор Киселичков, сподели след драматичната загуба с 2:3 от Локомотив (София), че е очаквал събитията през втората част.

"Събитията започнаха през второто полувреме. Очаквах ги, казвам ви честно. Може би и при нас е грешката. Ние сме треньори и с нас се държат лошо. Мои колеги дадоха такива интервюта и бяха наказани, а те говориха истината. Абсолютна дузпа, върна се положението и се отсъди фал пред наказателното поле. Възможно е аз да не разчитам правилно правилата. За първи път виждам да се махне дузпа и да се даде фаул пред пеналта. В точково отношение ситуацията е изключително неприятна.

Не мога да повярвам на това, което се случи. Причините са много. Със сигурност има и в нас вина. В последната минута вместо да вкараме гол и да спечелим - изритана топка, стана карамбол, получи се нещо като падане и затова изгубихме мача.

Тази точка евентуално, която бяхме почти спечелили, щеше да ни подейства добре за самия микроклимат в отбора. Щеше да ни даде увереност, за да продължим по път, който сме начертали. Искаме да съживим отбора на Спартак. Точно в днешния ден тази точица, може би, щеше да бъде искрицата, която щеше да запали футболистите.

Играчите се стараха изключително много, вложиха се. Мисля, че успяхме да затрудним отбора на Локомотив София.

Опитах се да заздравя отборната игра в защита. Въпреки трите гола, които допуснахме днес това нещо донякъде се подобри. Някои от нещата, които тренирахме се случиха. За мен се случиха необясними неща - загубихме 2:3 и лек път до Варна", сподели Киселичков.

Локомотив (София) победи Спартак (Варна) с 3:2 в мач от efbet Лига

Повече светлина! Локо (София) изстрада успеха си над последния Спартак в историческа вечер