Три равенства белязаха началото на кръга в испанската BBVA лига. Участникът в групите на Шампионската лига Виляреал записа поредно разочарование, след като завърши наравно 2:2 у дома със Сарагоса.

Гостите откриха резултата в 35-ата минута чрез Гарсия, но малко по-късно Джузепе Роси изравни от дузпа. В заключителните секунди на първата част Сарагоса отново поведе, този път чрез Барера.

След почивката домакините наложиха сериозен натиск, който даде резултат в 84-ата минута и Перес изравни за 2:2, оформяйки крайния резултат. Така след 6 изиграни срещи Виляреал продължава да има само една записана победа.

При същия резултат - 2:2, завърши и двубоят между Осасуна и Майорка. Расинг Сантандер и Райо Валекано пък направиха 1:1.