Малага пропусна да се възползва от грешната стъпка на Валенсия, неуспявайки да се изкачи на 3-ото място в Ла Лига. Андалусииците завършиха 1:1 у дома с Реал (Сосиедад) в мач от 34-ия кръг на първенството. Така Малага остава на 4-ото място, което също дава право на участие в Шампионска лига, но чрез квалификации.

Срещата премина под натиска на домакините. Сосиедад трябваше да се справят с 10 човека за цяло едно полувреме, след като Микел Гонзалес получи втори жълт картон. Малага стигнаха първи до гола, след като Иско се разписа за 1:0.

В 49-ата минута гостите обаче изравниха. Това стана след гол на Шави Прието. Последва тотален натиск на домакините, но без успех. Така след този мач, Малага са 4-и, а Реал (Сосиедад) 15-и във временното класиране.

В друг мач от кръга, Виляреал и Сантандер също не успяха да се победят. Те завършиха 1:1 на „Ел Мадригал". Първи до гола стигнаха от „жълтата подводница" чрез Херман Перез. Акоста пък изравни в самия край на мача. След срещата, Виляреал са 16-и, а Сантандер на последното 20-о място в класирането.

В друг мач, Сарагоса победи Гранада у дома с 1:0. Единственият гол в мача стана дело на Дуимович в 6-ата минута. Сарагоса остават в зоната на изпадащите, въпреки победата си, а Гранада са 17-и.

В друга среща, Бетис постигна домакинска победа над Осасуна с 1:0. Попадението бе реализирано от Рубен Кастро в 34-ата минута на мача. В подреждането Бетис е на 11-ото място, а Осасуна са в зона Лига Европа - на 6-ото място.